Viete, čo tankujete na benzínovej pumpe?

Autor: Marta Novotná | 26.10.2011 o 8:00 | Karma článku: 9,39 | Prečítané:  2459x

Každý si myslí, že vie, čo tankuje, ale nie je to vždy pravda. Hovorí sa, že každý je omylný. V živote sa nám pošťastí všeličo popliesť a urobiť si tak škodu. Niekedy nejde len o škodu finančnú, ale aj časovú. Veď, sa aj hovorí, že čas sú peniaze. V tomto prípade, o ktorom vám chcem napísať, istotne toto príslovie platilo do bodky. Nehovoriac o tom, že tu vznikla aj nemalá finančná škoda. Pracovníčka uvedenej firmy sa istotne neriadila heslom: “Dvakrát meraj a raz strihaj.” Udalosť, ktorú vám opíšem v nasledujúcich riadkoch sa stala v jednej obci, neďaleko Bratislavy a poškodeným nebol len môj priateľ, majiteľ auta, ale aj majitelia benzínovej pumpy.

Náš priateľ, podnikateľ, skončil jedného dňa neskoro popoludní obchodné rokovanie v Bratislave. Nasadli spolu s kolegom do auta a vybrali sa domov. Čakala ich cca 40 kilometrová cesta. Boli už dosť ďaleko za Bratislavou, a vtedy zistili, že benzín v nádrži im domov nevydrží. Rozhodovali sa, kde natankujú. Keďže sa báli, že im auto zastane na polceste, čo sa priateľovi už neraz stalo, tak sa rozhodli natankovať na najbližšom benzínovom čerpadle. 

Po celodennom rokovaní, boli chlapci unavení, preto sa pri stojanoch benzínovej pumpy ešte radšej presvedčili, či tankujú dobrý benzín (95 - normál). Priateľ natankoval, zaplatil, sadol za volant a chcel naštartovať. Ale to len chcel, lebo štartovanie urobilo len cvak a auto nenaštartovalo. Párkrát štartovanie zopakoval, ale nič sa nezmenilo. Vytiahol pokladničný blok a pozrel sa, či je tam naúčtovaný správny benzín. Bolo tam napísané čierne na bielom 95 - normál. Neveriacky vystúpil k stojanu a ešte raz sa pozrel, či je tam napísané to isté. Stálo tam presne 95 - normál.

Tak je to vždy, keď sa najviac ponáhľate domov, vždy sa niečo pritrafí. Priateľa a jeho kolegu na druhý deň čakalo ďalšie obchodné rokovanie a odpočinok už veľmi potrebovali. Smutní, unavení, museli auto odtlačiť nabok od benzínovej pumpy. Priateľ hneď zavolal svojmu stálemu opravárovi a oznámil mu,čo sa mu stalo. Z opravárenskej dielne došli ľudia, ktorí auto odtiahli na opravu.

Na druhý deň bolo auto opravené. Priateľ si išiel preň a dozvedel sa, kde bola chyba. Prvá veta opravára na priateľa bola: “ Čo si tankoval do nádrže auta ?“ Priateľ sa začudoval a so samozrejmosťou odpovedal, že predsa benzín. “Nebol to žiadny benzín, ale bola to nafta. Táto spôsobila tie problémy s autom.“ vysvetlil priateľovi jeho známy opravár. Potom mu objasnil, čo oprava auta obsahovala. Vypustili všetko palivo z nádrže a všetko museli rozobrať a vyčistiť od nafty.

Priateľ sa čudoval, ale predsa len musel veriť svojmu “dvornému” opravárovi. Znepokojilo ho to. Bol si istý, že on sa nepomýlil, a tak chybu musí hľadať niekde inde. Nasadol do auta a išiel na benzínovú pumu, kde predošlý deň tankoval. Zastrájal sa, že ak je to tak ako sa to javí, tak si to na benzínovej pumpe vybaví. Bola tam sama majiteľka benzínovej pumpy. Hneď videla, že priateľ je riadne nahnevaný a hneď uhádla o čo asi ide. Zrejme, to už nebol v ten deň prvý prípad. Po prvých slovách ho majiteľka benzínovej pumpy prerušila a začala sa ospravedlňovať. Sľúbila mu, že mu všetky náklady, ktoré mu vznikli, uhradia.

Priateľ nechápal ako sa mohlo také niečo stať. Majiteľka mu vysvetľovala, že to bol “len” omyl zo strany zamestnankyne, ktorá mala vtedy službu. Nesprávne otočila ventil a do stoja na benzín išla nafta a do stojana na naftu išiel benzín. Priateľ síce stále nechápal ako sa to mohlo stať, ale po ubezpečení, že mu vrátia náklady s tým spojené, sa značne uspokojil. Majiteľka mu prezradila, že nie je jediný, ktorý takto natankoval, lebo takých bolo ešte päť. Čo sa stalo s pracovníčkou, ktorá to zavinila, to neprezradila. To môžeme len hádať. 

Náklady s opravou, ktoré vznikli nášmu priateľovi pri zlom natankovaní, sa mu vrátili. Vzhľadom na vybavovanie v opravárenskej dielni, ktorá bola mimo nášho mesta a na vybavovanie na benzínovej pumpe, musel zrušiť plánované pracovné stretnutie, ktoré sa malo uskutočniť v tento deň, a tak prišiel o zákazku. Okrem toho, ho to stálo nemálo napätia a nervov. Túto stratu mu istotne nikto nevráti.
Ktovie ako to bolo u ostatných smoliarov, vodičov? Stalo sa niečo podobné aj vám?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?